Instalace Quartus WEB Edition

 Quartus 13.0.1.232 je poslední verzí, která podporuje FPGA obvody Cyclone II na ve vývojových deskách DE2, které používáme ve výuce, a nemá tedy smysl stahovat si novější verze. Pokud bude chtít lepší editor VHDL, můžete využít Sigasi - viz web pro odevzdání úloh.

Potřebné soubory

 new7.10.2017 - Aktualizace Cygwin pro Quartus II 13 - pouze pro Windows 8.1 a vyšší

Problém kompatibility způsobuje nesprávné spuštění starších verzí programu Cygwin v systému Windows 8.1 a vyšších, což ovlivňuje všechny nástroje společnosti Altera, které používají Cygwin, zejména Altera Monitor a Nios II EDS. Cygwin nainstalovaný v Quartus II se musí aktualizovat následujícím způsobem.

  • Stáhněte si opravu  cygwin_patch.zip
  • Extrahujte obsah souboru cygwin_patch.zip do adresáře instalace Quartus II, v němž přepíšete existující soubory. 32bitová i 64bitová verze programu Cygwin jsou součástí souboru zip. Extrahujte obě tyto verze do instalační složky Quartus II. Pokud jste ponechali výchozí nastavení, najdete ji na "C:\altera\13.1\quartus".
Zvolte si podpůrné programy podle své desky Pomocné programy

Podpůrné programy obsahují knihovny, které zjednodušují 1. úlohu předmětu LSP, dále *.csv soubor seznamu přiřazení vývodů FPGA (pin assignments) a také definice hodin (DE2.sdc či DE115.sdc). Zahrnují i programy ke tvorbě inicializačního souboru pamětí (*.mif) a zobrazení testbench výstupu programu ModelSim u 2. úlohu. K tomu najdete zdrojový kód v souboru VGAtestbenchViewPictureV30_SourceCode.zip (C# VS2015).