FPGA - veřejné dokumenty ke stažení

Czech page

Instalace Quartus WEB Edition

 Quartus 13.0.1.232 je poslední verzí, která podporuje FPGA obvody Cyclone II na ve vývojových deskách DE2, které používáme ve výuce, a nemá tedy smysl stahovat si novější verze. Pokud bude chtít lepší editor VHDL, můžete využít Sigasi - viz web pro odevzdání úloh.

  • InstalaceAltera_Quartus_V13_0sp1_PopisV15.pdf - popis instalace v češtině včetně instalace USB driveru pro přístup na desku DE2.
  • DCE_Libraries2018_V1.zip - (250 kB) knihovny, které zjednodušují řešení úloh předmětu LSP a současně poslouží i jako příklady vlastní návrhy. ZIP obsahuje i soubory pro přiřazení vývodů FPGA (pin assignments) desky DE2 a definice hodin (LSP2018.sdc).

Potřebné soubory

 new7.10.2017 - Aktualizace Cygwin pro Quartus II 13 - pouze pro Windows 8.1 a vyšší

Problém kompatibility způsobuje nesprávné spuštění starších verzí programu Cygwin v systému Windows 8.1 a vyšších, což ovlivňuje všechny nástroje společnosti Altera, které používají Cygwin, zejména Altera Monitor a Nios II EDS. Cygwin nainstalovaný v Quartus II se musí aktualizovat následujícím způsobem.

  • Stáhněte si opravu  cygwin_patch.zip
  • Extrahujte obsah souboru cygwin_patch.zip do adresáře instalace Quartus II, v němž přepíšete existující soubory. 32bitová i 64bitová verze programu Cygwin jsou součástí souboru zip. Extrahujte obě tyto verze do instalační složky Quartus II. Pokud jste ponechali výchozí nastavení, najdete ji na "C:\altera\13.1\quartus".